26 вересня 2024 р. науково-педагогічні працівники фізико-математичного факультету  взяли участь в онлайн-зустрічі проєкту “Тиждень кодування ЄС в Україні” на тему “Цифрова грамотність та IT-інновації для освітян: можливості Тижня кодування ЄС”, яку проводила  ГО “Junior Achievement Ukraine”.

Тиждень кодування ЄС — це щорічна ініціатива, яка об’єднує 40 країн Європи, мільйони здобувачів освіти, викладачів, батьків та ентузіастів цифрових технологій з усього світу. Її мета — популяризація навичок програмування та розвиток інтересу до цифрових технологій серед молоді. У 2023 році в рамках цієї ініціативи було проведено понад 72 000 заходів, які залучили більше 3 мільйонів здобувачів освіти. Це чудова можливість для української молоді та педагогів підвищити свій рівень цифрової грамотності та долучитися до європейської освітньої спільноти.

На період проведення проєкту  заплановано:

• Челендж  з цифрової грамотності (14–27 жовтня 2024 року): передбачає проведення навчальних заходів, активностей та змагань для здобувачів освіти віком від 4 до 25 років. Педагоги отримають готові завдання та рекомендації від ГО “Junior Achievement Ukraine” для проведення інтерактивних занять з інформатики та програмування.
  • Хакатони з програмування для здобувачів освіти та IT-ентузіастів (листопад 2024 – березень 2025 року).

Взяти участь у проекті можуть:

• Здобувачі освіти віком від 4 до 25 років.
  • Викладачі інформатики та суміжних дисциплін, а також освітяни, які прагнуть вдосконалити свої цифрові компетентності.

Найактивніші учасники заходів матимуть можливість отримати гранти  на закупівлю обладнання для занять з цифрової грамотності.

Долучення до проекту передбачає проведення відповідних заходів (за запропонованими напрямами) та реєстрацією на офіційній карті Тижня кодування ЄС.

Заходи, які  можна додавати на карту Сodeweek:

• заняття з інформатики/інформаційних технологій;
  • робототехніка;
  • уроки з освітньою програмою Mineсraft;
  • челенджі, в тому числі і “Тиждень Кодування ЄС”;
  • гурткова робота;
  • методичні розробки уроків;
  • відкриті онлайн та офлайн презентації;
  • тренінги для освітян;
  • підвищення кваліфікації;
  • курси;
  • ігри;
  • багато іншого.

Організатори проєкту переконані,  що участь у проекті сприятиме розвитку цифрових навичок учнів та здобувачів вищої освіти, які так необхідні у сучасному світі технологій.