Home | Новини факультету | СПЕЦІАЛЬНІ ОБ’ЄКТОВІ ТРЕНУВАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

СПЕЦІАЛЬНІ ОБ’ЄКТОВІ ТРЕНУВАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

9 жовтня за Наказом ректора, відповідно до Плану основних заходів з питань цивільного захисту Кам’янець-Подільського національного університету на 2018-2019 н. рік на фізико-математичному факультеті проводилось спеціальне об’єктове тренування на тему:  «Дії керівного складу факультету та осіб, які очолюють формування цивільного захисту, особового складу формувань та усіх учасників освітнього процесу при ліквідації надзвичайних ситуацій на території факультету».

Керівником спеціального об’єктового навчання призначено декана факультету – Щирбу В.С., заступником керівника з питань організації і послідовності виконання заходів на випадок надзвичайної ситуації – Поведу Т.П., заступника декана з виховної і профорієнтаційної роботи, помічником керівника тренуванння по імітації – Мінакова О.М. Для підготовки і проведення тренування до складу штабу керівництва призначено Усевича О.С. – начальника штабу цивільного захисту університету.

Для участі у спеціальному об’єктовому тренуванні було залучено керівний склад факультету, осіб, які очолюють формування цивільного захисту факультету, штаб цивільного захисту університету та усіх студентів, в яких у цей день проходили навчання на факультеті.

Зазначимо, що такі навчання є необхідними, оскільки дисципліна «Цивільний захист», яка формує у студентів теоретичні і практичні уміння щодо управління безпекою в умовах надзвичайних ситуацій,  навчальними планами не передбачена.  Окремі питання щодо дій населення на випадок надзвичайних ситуацій студенти вивчали на заняттях з безпеки життєдіяльності та слухали інструктажі з пожежної безпеки, які проводили куратори.

Завданнями спеціального об’єктового тренування були наступні:

• перевірка організаційно-штатної структури сил і органів цивільного захисту;
  • перевірка схеми сповіщення та пошук шляхів скорочення термінів збору керівного складу, які очолюють формування цивільного захисту, особового складу формувань цивільного захисту при надзвичайних ситуаціях цивільного характеру;
  • відпрацювання дій особового складу формування цивільного захисту при ліквідацій надзвичайних ситуацій та території факультету;
  • перевірка порядку евакуації учасників освітнього процесу з навчального корпусу при виникненні надзвичайних ситуацій;
  • відпрацювання дій, що очолюють формування ЦЗ по організації роботи в формуваннях при ліквідації надзвичайних ситуацій, що виникли за умовами тренування;
  • порядок взаємодії керівного складу університету та факультету із службами та правоохоронними органами міста при можливому виникненні аварій в районі та місті, загрозах на факультеті, при загрозі терористичних актів на об’єкті.

Розпочались тренування рівно о 13.00 год. «Джерело пожежі» було виявлено на 4-му поверсі в 46 ауд. Пролунав сигнал цивільної тривоги «Увага всім!» –  три довгих дзвінки.  Студенти і викладачі діяли згідно плану дій у разі надзвичайної ситуації – організовано евакуювались з навчальних аудиторій на подвір’я факультету.  Особи, призначені відповідальними, перевірили чи ніхто не залишився всередині приміщення.

Через 5 хв. після дзвінка приїхала пожежн машина, яка призначена для доставки до місця пожежі особового складу, пожежнотехнічного оснащення і подачі вогнегасних речовин у зону горіння.  Рятувальники демонстрували можливості пожежної техніки,  захисний одяг вогнеборців, спілкувались з студентами, відповідаючи на їхні запитання та дали поради як діяти тим, хто опинився в епіцентрі пожежі та тим, хто може допомогти під час пожежі. Для «гасіння пожежі» струмінь висотою до 6 метрів був спрямована на верхівки дерев біля факультету.

Під час навчань було сформовано 4 тренувальні точки: навчання на випадок виявлення незнайомих предметів та вибухонебезпечних об’єктів різної форми; надання першої медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях; засоби та способи гасіння пожежі, зокрема за допомогою порошкового вогнегасника; гасіння пожежі за допомогою пожежної кошми (покривала) та пожежного рукава. На кожній точці працював відповідальний фахівець.

Навчання проходили емоційно. Студенти активно долучались до «ліквідації надзвичайних ситуацій», задавали запитання, діяли у відповідності до інструкцій з пожежної безпеки.  Під час спеціального об’єктового навчання на нашому факультеті жодна людина не постраждала.

Підводячи підсумки, можемо сказати, що хоча такі навчання проводились на факультеті вперше, проте  поставлені завдання було виконано.  Звичайно, для того, щоб довести дії студентів та працівників на випадок надзвичайних ситуаціях до автоматизму, такі навчання потрібно проводити регулярно і без попередження. Будемо сподіватись, що діяти в надзвичайних ситуаціях нам не доведеться, а лише на чергових тренуваннях.